Image

Przed masażem nie trzeba przygotowywać się w szczególny sposób. Wystarczy wziąć prysznic i ubrać się komfortowo, choć to nie jest warunek. Nie wskazane jest też spożywanie obfitych posiłków bezpośrednio przed masażem. 

Większość masaży nie wymaga rozebrania się do bielizny, jednak taka forma gwarantuje największą wygodę. Przed zabiegiem ustalimy, którymi partiami ciała się zajmę i poinstruuję Cię, co trzeba odsłonić. Podstawową zasadą jest Twój komfort podczas zabiegu. W przypadku masażu całego ciała zwykle rozbieramy się do bielizny i nakrywamy dużym ręcznikiem.

Przyjeżdżając do Ciebie, mam ze sobą to, co niezbędne do przeprowadzenia masażu, tj. zdezynfekowany stół do masażu, jednorazowe prześcieradła, podkłady pod twarz i oliwki. Na pewno masz w domu ciepły kocyk do przykrycia, więc jeśli go przygotujesz wcześniej, będzie jak znalazł :) Jeśli posiadasz opis badań (rentgen, tomograf, rezonans), najlepiej prześlij go wcześniej mailem lub miej przygotowany w domu, na pewno będzie pomocny przy masażu leczniczym .

Absolutnie nic nie musisz :) Zrelaksuj się i w pełni poddaj przyjemności płynącej z masażu. W zależności od tego, czy potrzebujesz ciszy i totalnego resetu, czy chcesz porozmawiać  –  za każdym razem dostosuję się do Twoich oczekiwań. Bez obaw, że zaśniesz, a nawet jeśli, to bez problemu delikatnie obudzisz się, gdy masaż dobiegnie końca.

Na masaż warto się umówić nie tylko wtedy, gdy coś boli, ale również profilaktycznie (zanim zacznie boleć). Szczególnie polecam masaż przed i po intensywnym wysiłku fizycznym. Masaż też świetnie działa wtedy, gdy czujesz się przepracowany, zmęczony i zestresowany. Przy jakichkolwiek problemach zdrowotnych rekomenduję masaż leczniczy.

Częstotliwość masaży zależy od indywidualnych potrzeb, od rodzaju schorzenia i od efektu jaki chcemy osiągnąć. Najlepsze rezultaty lecznicze i relaksacyjne uzyskamy korzystając z zabiegów regularnie, np. raz lub dwa razy w tygodniu w serii 10 masaży, a następnie dla podtrzymania efektu - systematycznie, np. raz w miesiącu.

Nie musi. O skuteczności masażu nie świadczy odczuwany podczas niego ból. Wręcz przeciwnie, masaż powinien być bezbolesny, aby nie powodować nasilenia dolegliwości. Niektórzy Klienci wolą masaż tkanek głębokich lub mocne masaże sportowe, czasem w razie potrzeby stosuję terapię punktów spustowych, jednak ból powinien być w granicach Twojej wytrzymałości i dzięki temu ma przynosić spodziewane efekty. Zawsze w trakcie masażu będę Cię pytać  o odczuwany nacisk, zatem w przypadku zbyt dużego dyskomfortu – wystarczy to zasygnalizować. 

Do najczęstszych przeciwwskazań należą: gorączka, ostre stany zapalne, krwotoki lub zagrożenie ich wystąpienia, choroby zakaźne, zaawansowana osteoporoza, wczesne stany po złamaniach kości, wczesne stany po naderwaniach i zerwaniach powięzi, ścięgien i mięśni, stany ropne, owrzodzenia, zapalenia żył, świeże zakrzepy, daleko posunięta miażdżyca, niewyrównane wady serca, okres menstruacji, nowotwory.